Dva kuchaři připravují pokrm

Mějte své gastronomické know-how vždy po ruce, ať pracujete kdekoliv.

Rozvíjet a trénovat své dovednosti může být v prostředí restauračního provozu složité. Diky našim programům a nástrojům můžete pracovat odkudkoliv a ve svém vlastním tempu.

Jak pracovat se svým gastronomickým know-how

Poskytneme vám nástroje pro vlastní trénink a správu receptů


Online tréninkový nástroj pro kuchaře

S tréninkovým nástrojem Kulinářského umění získáte digitálního trenéra, který vás provede všemi kulinářskými technikami formou videokurzů a navíc pohlídá váš pokrok.

Tréninkový nástroj

Systém pro správu receptů

Získejte přístup do největší online knihovny profesionálně zpracovaných receptů a držte ve svých rukách své gastronomické know-how včetně nákladových kalkulací.

Správa receptů

Co všechno si procvičíte?

Kompletní osnova profesionálního kuchaře

Vše

Ukázkový

Základy práce s nožem

Vývary

Polévky

Základní omáčky

Jak pracovat s vejci

Jak pracovat se zeleninou a saláty

Rýže, obiloviny a luštěniny

Těstoviny a gnocchi

Jak pracovat s masem

Jak pracovat s drůbeží

Jak pracovat s rybami

Nakládání a marinování

Metody vaření - suché teplo

Metody vaření - vlhké teplo

Pečení chleba a pečiva

Moderní technologie

Základy jíšky

Základy jíšky

Umění správně připravit jíšku by mělo patřit mezi dovednosti každého kuchaře. V této lekci se dozvíte, že existují tři základní barvy jíšky a že kromě barvy se od sebe liší zahušťovací schopností a také chutí.

Holandská omáčka

Holandská omáčka

Holandská omáčka je jednou z 5 základních omáček, tak zvaných „Mother sauce“. V tomto kurzu se naučíme jak připravit krok po kroku její základní variantu, ale také její různé variace jako je omáčka Maltaise, Mousseline nebo populární Béarnaise omáčka.

Grilování - druhy grilů a metody grilování

Grilování - druhy grilů a metody grilování

Grilování je velmi oblíbená kulinářská technika, která už se dnes nevyužívá jen v létě, ale je populární celý rok. Dnešní grily se svým příslušenstvím umožňují připravovat širokou škálu surovin různými kulinářskými technikami. V této lekci si představíme různé druhy grilů na plyn a dřevěné uhlí.

Opékání a pečení zeleniny

Opékání a pečení zeleniny

Opékání a pečení zeleniny je kulinářská technika využívající suché teplo, při které se zkaramelizuje její povrch a zvýrazní se její přirozená chuť. Naučíme se, jak zeleninu správně opéct na pánvi nebo péct v troubě a jak správně připravit cibulku opečenou dozlatova dvěma různými technikami.

Zelenina - základy a pigmenty

Zelenina - základy a pigmenty

Různé druhy zeleniny mají svou různou přirozenou barvu, která může být čistě bíla, svěže zelená, jasně oranžová nebo tmavě červená. Přirozená barva v zelenině je dána různými druhy pigmentů, které jsou v ní obsažené a které si v této lekci představíme.

Jak správně smažit

Jak správně smažit

Mělké smažení v pánvi a fritování jsou metody vaření využívající suché teplo, při kterém jsou obalené suroviny smažené v horkém oleji. Naučíme se rozdíl mezi smažením a fritováním, jak správně smažit a fritovat, jak vybrat správný tuk a jakou zvolit teplotu.

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku dává obaleným surovinám křupavou texturu, dodatečnou chuť a zachovává je šťavnaté. Naučíme se, jak správně připravit trojobal nebo těstíčko, jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich základní komponenty.

Grilování - ryby, mořské plody a zelenina

Grilování - ryby, mořské plody a zelenina

Naučíme se různé způsoby a jednotlivé kroky při grilování ryb, mořských plodů a zeleniny. Ukážeme si, jak správně grilovat různé druhy rybích filetů, rybích steaků a celých ryb tak, abychom dosáhli dozlatova opečené kůrky nebo kůže a ryba přitom zůstala šťavnatá.

Pekařské základy

Pekařské základy

V této lekci se naučíte základní informace o pšenici a žitě, o tom jak funguje lepek, o druzích pšeničných a žitných mouk, o droždí a o tom jak v pekařských základech funguje voda, sůl a cukr.

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar je král mezi vývary a demi-glace je královnou mezi omáčkami. Chcete být králi a královnami mezi kuchaři? Pak musíte umět perfektně zvládnout přípravu jak hovězího vývaru od základu tak glace a demi-glace. Tento kurz Vám ukáže jak na to.

Co říkají profi kuchaři, kteří už díky KU trénují…

V každodenním zápřahu v práci nemám čas zkoušet nové recepty. Líbí se mi, že si KU zapnu kdykoliv mimo práci a můžu v klidu studovat kulinářské techniky a inspirovat se recepty vyvinutými pro profesionály.

MARTIN T.

Moje práce kuchaře je díky konceptu naší restaurace dost jednotvárná. Nechci zakrnět a chci si procvičovat kulinářské techniky a postupy, které denně nepoužívám. Za mě KU super!

HONZA Š.

Pracuji v gastronomii již 16 let ale kuchař se má stále co učit :) V tomto ohledu vnímám KU jako velký přínos.

NIKOLAS K.

Díky videokurzům se učím podstatu kulinářských technik a ty mi pomáhají zlepšit kvalitu jídel, které v restauraci vaříme. Velkou pomocí jsou také profesionálně zpracované recepty, které mi umožňují nastavit standard daného jídla a pokaždé ho uvařit stejně.

Ladislav M.

V každém videokurzu vždy najdu novou informaci, kterou jsem neznala, a která mi pomáhá mnohem lépe chápat podstatu dané kulinářské techniky. Velkou pomocí jsou také recepty zpracované pro restaurační vaření, které krok po kroku popisují přípravu na profi technologii.

Marie H.

Líbí se mi, že každý recept v KU obsahuje nákladovou kalkulaci. Při každodenním pracovním zápřahu nemám vždy prostor si takovou kalkulaci na každé jídlo udělat sám. Díky KU receptům a jejich kalkulacím se mi daří mít náklady na přípravu jídel více pod kontrolou.

David P.

V čem je Kulinářské umění jiné?


DOSTUPNÉ ONLINE V KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ


KOMPLETNÍ VIDEO KURZY KULINÁŘSKÝCH TECHNIK


NEJVĚTŠÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNA RECEPTŮ OD ŠÉFKUCHAŘŮ


POSTUPY S FOTO A VIDEO NÁVODEM

Jedna cena, neomezený přístup

Roční licence kulinářského umění

3 990 Kč s DPH

Co získáte?


800+ minut video kurzů kulinářských technik


70+ kulinářských technik


1000+ Interaktivních kvízových otázek


Food cost (nákladová kalkulace) u každého receptu


Recepty připravené šéfkuchaři


Pracovní postupy s foto a video návody


Databáze surovin


Slovník pojmů


Zakoupit licenci

Vyzkoušejte kulinářské umění na 14 dní zdarma. Bez závazků.
Bez platební karty.

Vyzkoušejte zdarma
Preferujete původní verzi KU? Zobrazit ji můžete zde