Dva kuchaři připravují pokrm

Mějte své gastronomické know-how vždy po ruce, ať pracujete kdekoliv.

Rozvíjet a trénovat své dovednosti může být v prostředí restauračního provozu složité. Diky našim programům a nástrojům můžete pracovat odkudkoliv a ve svém vlastním tempu.

Jak pracovat se svým gastronomickým know-how

Poskytneme vám nástroje pro vlastní trénink a správu receptů


Online tréninkový nástroj pro kuchaře

S tréninkovým nástrojem Kulinářského umění získáte digitálního trenéra, který vás provede všemi kulinářskými technikami formou videokurzů a navíc pohlídá váš pokrok.

Tréninkový nástroj

Systém pro správu receptů

Získejte přístup do největší online knihovny profesionálně zpracovaných receptů a držte ve svých rukách své gastronomické know-how včetně nákladových kalkulací.

Správa receptů

Co všechno si procvičíte?

Kompletní osnova profesionálního kuchaře

Vše

Ukázkový

Základy práce s nožem

Vývary

Polévky

Základní omáčky

Jak pracovat s vejci

Jak pracovat se zeleninou a saláty

Rýže, obiloviny a luštěniny

Těstoviny a gnocchi

Jak pracovat s masem

Jak pracovat s drůbeží

Jak pracovat s rybami

Nakládání a marinování

Grilování

Metody vaření - suché teplo

Metody vaření - vlhké teplo

Pečení chleba a pečiva

Moderní technologie

Opékání a pečení zeleniny

Opékání a pečení zeleniny

Opékání a pečení zeleniny je kulinářská technika využívající suché teplo, při které se zkaramelizuje její povrch a zvýrazní se její přirozená chuť. Naučíme se, jak zeleninu správně opéct na pánvi nebo péct v troubě a jak správně připravit cibulku opečenou dozlatova dvěma různými technikami.

Porcování a vykosťování drůbeže

Porcování a vykosťování drůbeže

Umění naporcovat a vykostit celé kuře by mělo patřit mezi dovednosti každého kuchaře. V této lekci si ukážeme jak drůbež naporcovat na jednotlivé části jako je prso, stehno a křídlo, ale také jak vykostit například celé kuře pro přípravu rolády.

Jak opékat na pánvičce

Jak opékat na pánvičce

Chcete se naučit jakou pánvičku použít při opékání různých surovin, jak ji správně rozehřát a jak dosáhnout zlatavé a křupavé kůrčičky a zároveň šťavnatého vnitřku? Víte, co je to vodní test? Chcete znát odpovědi? Pak je tato lekce určená právě pro Vás.

Vaření metodou Sous-vide

Vaření metodou Sous-vide

Sous-vide je francouzský výraz a znamená „ve vakuu". Při této kulinářské technice jde ale hlavně o nízkou a přesnou teplotu vaření. Naučíme se jak „sous-vide“ metodu použít při vaření surovin jako je například maso, ryby, zelenina a ovoce.

Máslová omáčka (beurre blanc)

Máslová omáčka (beurre blanc)

Máslová omáčka, v originále beurre blance, patří mezi tradiční francouzské omáčky a její základní varianta je připravena emulzí bílého vína, šalotky a másla. Přidáním různých aromatických ingrediencí můžeme připravit širokou škálu jejích variací.

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku dává obaleným surovinám křupavou texturu, dodatečnou chuť a zachovává je šťavnaté. Naučíme se, jak správně připravit trojobal nebo těstíčko, jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich základní komponenty.

Jak vybrat správný nůž

Jak vybrat správný nůž

Nůž je asi nejdůležitějším nástrojem každého kuchaře. Každý úkon v kuchyni vyžaduje specifický druh nože. Nejdražší nůž neznamená, že bude nejvhodnější právě pro Vás a Vaše potřeby. V této lekci se naučíte, jaký nůž je nejvhodnější na jaký úkon.

Italská a španělská omeleta - frittata a tortilla

Italská a španělská omeleta - frittata a tortilla

Frittata je vaječná omeleta italského stylu a tortilla je tradiční španělská omeleta. V tomto kurzu se naučíme jak je krok po kroku připravit a jak z jejich základní varianty připravit širokou škálu variací přidáním různých surovin.

Jak připravit omeletu

Jak připravit omeletu

Stalo se Vám někdy, že se Vám omeleta přilepila k pánvi, nebo byla vysušená, nebo se Vám na pánvi trhala? V této lekci se naučíte, jak omeletu vždy připravit tak, aby byla hladká a rovnoměrně žlutá na povrchu a krásně krémová a vláčná uvnitř.

Jak opékat ryby

Jak opékat ryby

Chcete se naučit jak správně opéct různé druhy ryb od nízkých filetů netučných ryb až po vysoké filety tučných ryb? Tato lekce se zaměřuje na různé techniky opékání tak, abyste vždy dosáhli krásně opečené ryby a šťavnatého vnitřku.

Co říkají profi kuchaři, kteří už díky KU trénují…

V každodenním zápřahu v práci nemám čas zkoušet nové recepty. Líbí se mi, že si KU zapnu kdykoliv mimo práci a můžu v klidu studovat kulinářské techniky a inspirovat se recepty vyvinutými pro profesionály.

MARTIN T.

Moje práce kuchaře je díky konceptu naší restaurace dost jednotvárná. Nechci zakrnět a chci si procvičovat kulinářské techniky a postupy, které denně nepoužívám. Za mě KU super!

HONZA Š.

Pracuji v gastronomii již 16 let ale kuchař se má stále co učit :) V tomto ohledu vnímám KU jako velký přínos.

NIKOLAS K.

Díky videokurzům se učím podstatu kulinářských technik a ty mi pomáhají zlepšit kvalitu jídel, které v restauraci vaříme. Velkou pomocí jsou také profesionálně zpracované recepty, které mi umožňují nastavit standard daného jídla a pokaždé ho uvařit stejně.

Ladislav M.

V každém videokurzu vždy najdu novou informaci, kterou jsem neznala, a která mi pomáhá mnohem lépe chápat podstatu dané kulinářské techniky. Velkou pomocí jsou také recepty zpracované pro restaurační vaření, které krok po kroku popisují přípravu na profi technologii.

Marie H.

Líbí se mi, že každý recept v KU obsahuje nákladovou kalkulaci. Při každodenním pracovním zápřahu nemám vždy prostor si takovou kalkulaci na každé jídlo udělat sám. Díky KU receptům a jejich kalkulacím se mi daří mít náklady na přípravu jídel více pod kontrolou.

David P.

V čem je Kulinářské umění jiné?


DOSTUPNÉ ONLINE V KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ


KOMPLETNÍ VIDEO KURZY KULINÁŘSKÝCH TECHNIK


NEJVĚTŠÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNA RECEPTŮ OD ŠÉFKUCHAŘŮ


POSTUPY S FOTO A VIDEO NÁVODEM

Jedna cena, neomezený přístup

Roční licence kulinářského umění

3 990 Kč s DPH

Co získáte?


800+ minut video kurzů kulinářských technik


70+ kulinářských technik


1000+ Interaktivních kvízových otázek


Food cost (nákladová kalkulace) u každého receptu


Recepty připravené šéfkuchaři


Pracovní postupy s foto a video návody


Databáze surovin


Slovník pojmů


Zakoupit licenci

Vyzkoušejte kulinářské umění na 14 dní zdarma. Bez závazků.
Bez platební karty.

Vyzkoušejte zdarma
Preferujete původní verzi KU? Zobrazit ji můžete zde