Dva kuchaři připravují pokrm

Mějte své gastronomické know-how vždy po ruce, ať pracujete kdekoliv.

Rozvíjet a trénovat své dovednosti může být v prostředí restauračního provozu složité. Diky našim programům a nástrojům můžete pracovat odkudkoliv a ve svém vlastním tempu.

Jak pracovat se svým gastronomickým know-how

Poskytneme vám nástroje pro vlastní trénink a správu receptů


Online tréninkový nástroj pro kuchaře

S tréninkovým nástrojem Kulinářského umění získáte digitálního trenéra, který vás provede všemi kulinářskými technikami formou videokurzů a navíc pohlídá váš pokrok.

Tréninkový nástroj

Systém pro správu receptů

Získejte přístup do největší online knihovny profesionálně zpracovaných receptů a držte ve svých rukách své gastronomické know-how včetně nákladových kalkulací.

Správa receptů

Co všechno si procvičíte?

Kompletní osnova profesionálního kuchaře

Vše

Ukázkový

Základy práce s nožem

Vývary

Polévky

Základní omáčky

Jak pracovat s vejci

Jak pracovat se zeleninou a saláty

Rýže, obiloviny a luštěniny

Těstoviny a gnocchi

Jak pracovat s masem

Jak pracovat s drůbeží

Jak pracovat s rybami

Nakládání a marinování

Grilování

Metody vaření - suché teplo

Metody vaření - vlhké teplo

Pečení chleba a pečiva

Moderní technologie

Moderní technologie - Konvektomat (2. část)

Moderní technologie - Konvektomat (2. část)

Konvektomat je špičkové multifunkční zařízení umožňující širokou škálu tepelných úprav. V této druhé části se zaměříme na finální úpravy pokrmů jako je prudké opékání a gratinování, udržování pokrmů a tepelné úpravy využívající páru jako je vaření v páře nebo sous-vide.

Ryby - jednotlivé druhy a jejich filetování

Ryby - jednotlivé druhy a jejich filetování

Správné filetování a porcování ryb je užitečná dovednost pro každého kuchaře. Naučíme se jak filetovat ryby v závislosti na jejich druhu a jak větší filety dále naporcovat. Ukážeme si také různé způsoby, jak z rybího filetu odstranit kůži.

Moderní technologie - FRIMA multifunkční zařízení (1.část)

Moderní technologie - FRIMA multifunkční zařízení (1.část)

Vaření, opékání, dušení, restování, smažení, fritování, nízkoteplotní úpravy… jednoduše lépe, v jednom přístroji. Vaří až 3x rychleji, dosáhne 200°C za 90 sec a má až o 40% menší spotřebu energie.

Krémové polévky zahuštěné jíškou

Krémové polévky zahuštěné jíškou

Krémové polévky zahuštěné jíškou se ve většině případů připravují ze zeleniny s menším nebo žádným obsahem škrobu, která je vařena ve vývaru nebo mléce. Základem je tedy velouté, nebo bešamel omáčka.

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar je král mezi vývary a demi-glace je královnou mezi omáčkami. Chcete být králi a královnami mezi kuchaři? Pak musíte umět perfektně zvládnout přípravu jak hovězího vývaru od základu tak glace a demi-glace. Tento kurz Vám ukáže jak na to.

Velouté

Velouté

Velouté je další z 5 základních omáček a tak z jeho základní varianty můžeme připravit širokou škálu různých omáček. Dozvíte se, že k jeho přípravě můžeme použít různé světlé vývary od rybího až po hovězí a že se výborně hodí jak k rybám, tak k masům.

Krémové polévky ze zeleniny a luštěnin

Krémové polévky ze zeleniny a luštěnin

Krémové polévky jsou připraveny vařením zeleniny nebo luštěnin společně s aromatickými ingrediencemi a tekutinou. Naučíme se jednotlivé kroky jejich přípravy, jakými způsoby můžeme dosáhnout jejich finální konzistence a jak je můžeme dokončit.

Dušení masa a klasické české omáčky

Dušení masa a klasické české omáčky

Klasické české omáčky, jako například hovězí svíčková, guláš nebo kuře na paprice patří neodmyslitelně k české gastronomii. Naučíme se jaké kulinářské techniky použít a jak je správně připravit tak, aby se za nás naše babičky nemusely stydět.

Kyselé zálivky (vinaigrette) a dresinky

Kyselé zálivky (vinaigrette) a dresinky

Kyselé zálivky nebo dresinky se používají k ochucování salátů, zeleniny, ryb nebo mořských plodů. V této lekci si vysvětlíme rozdíl mezi kyselou zálivkou a dresinkem a mezi stabilní a nestabilní emulzí a naučíme se jak připravit jejich různé variace.

Vaření rýže - risotto metoda

Vaření rýže - risotto metoda

Risotto metoda je jedním ze 4 způsobů vaření rýže. V této lekci se naučíme, jak krok po kroku, touto metodou připravit základní autentické italské risotto. Víte, jak vzniká krémová konzistence risotta? Toto a mnoho dalšího se v této lekci naučíte.

Co říkají profi kuchaři, kteří už díky KU trénují…

V každodenním zápřahu v práci nemám čas zkoušet nové recepty. Líbí se mi, že si KU zapnu kdykoliv mimo práci a můžu v klidu studovat kulinářské techniky a inspirovat se recepty vyvinutými pro profesionály.

MARTIN T.

Moje práce kuchaře je díky konceptu naší restaurace dost jednotvárná. Nechci zakrnět a chci si procvičovat kulinářské techniky a postupy, které denně nepoužívám. Za mě KU super!

HONZA Š.

Pracuji v gastronomii již 16 let ale kuchař se má stále co učit :) V tomto ohledu vnímám KU jako velký přínos.

NIKOLAS K.

Díky videokurzům se učím podstatu kulinářských technik a ty mi pomáhají zlepšit kvalitu jídel, které v restauraci vaříme. Velkou pomocí jsou také profesionálně zpracované recepty, které mi umožňují nastavit standard daného jídla a pokaždé ho uvařit stejně.

Ladislav M.

V každém videokurzu vždy najdu novou informaci, kterou jsem neznala, a která mi pomáhá mnohem lépe chápat podstatu dané kulinářské techniky. Velkou pomocí jsou také recepty zpracované pro restaurační vaření, které krok po kroku popisují přípravu na profi technologii.

Marie H.

Líbí se mi, že každý recept v KU obsahuje nákladovou kalkulaci. Při každodenním pracovním zápřahu nemám vždy prostor si takovou kalkulaci na každé jídlo udělat sám. Díky KU receptům a jejich kalkulacím se mi daří mít náklady na přípravu jídel více pod kontrolou.

David P.

V čem je Kulinářské umění jiné?


DOSTUPNÉ ONLINE V KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ


KOMPLETNÍ VIDEO KURZY KULINÁŘSKÝCH TECHNIK


NEJVĚTŠÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNA RECEPTŮ OD ŠÉFKUCHAŘŮ


POSTUPY S FOTO A VIDEO NÁVODEM

Jedna cena, neomezený přístup

Roční licence kulinářského umění

3 990 Kč s DPH

Co získáte?


800+ minut video kurzů kulinářských technik


70+ kulinářských technik


1000+ Interaktivních kvízových otázek


Food cost (nákladová kalkulace) u každého receptu


Recepty připravené šéfkuchaři


Pracovní postupy s foto a video návody


Databáze surovin


Slovník pojmů


Zakoupit licenci

Vyzkoušejte kulinářské umění na 14 dní zdarma. Bez závazků.
Bez platební karty.

Vyzkoušejte zdarma
Preferujete původní verzi KU? Zobrazit ji můžete zde