potrét pana Roitha

Nemusíte být profesionál, abyste jako profík vařili…

Naučte se vařit podle postupů a metod opravdových profesionálů. S KU Knihovnou kulinářských technik a receptů to půjde hravě. Je vaření vaše vášeň? Pak je čas posunout se dál!

Vařte bez kompromisu. Vařte jako profík.

Jste nadšeným kuchařem a svět videokanálů a kuchařek už je vám malý? Naučte se při vaření využívat stejné kulinářské techniiky, jako profesionálové ve světových kuchyních. Kulinářské umění je unikátní projekt, který vás provede kompletní osnovou profesionálního kuchaře. V pohodlí vašeho domova. Přesně ve vašem tempu. Je čas posunout vaše vaření na další stupeň.

Jak posunout vaši vášeň pro vaření na další úroveň

Co se všechno naučíte?

Kompletní osnova profesionálního kuchaře

Vše

Ukázkový

Základy práce s nožem

Vývary

Polévky

Základní omáčky

Jak pracovat s vejci

Jak pracovat se zeleninou a saláty

Rýže, obiloviny a luštěniny

Těstoviny a gnocchi

Jak pracovat s masem

Jak pracovat s drůbeží

Jak pracovat s rybami

Nakládání a marinování

Grilování

Metody vaření - suché teplo

Metody vaření - vlhké teplo

Pečení chleba a pečiva

Moderní technologie

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar je král mezi vývary a demi-glace je královnou mezi omáčkami. Chcete být králi a královnami mezi kuchaři? Pak musíte umět perfektně zvládnout přípravu jak hovězího vývaru od základu tak glace a demi-glace. Tento kurz Vám ukáže jak na to.

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku dává obaleným surovinám křupavou texturu, dodatečnou chuť a zachovává je šťavnaté. Naučíme se, jak správně připravit trojobal nebo těstíčko, jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich základní komponenty.

Krémové polévky zahuštěné jíškou

Krémové polévky zahuštěné jíškou

Krémové polévky zahuštěné jíškou se ve většině případů připravují ze zeleniny s menším nebo žádným obsahem škrobu, která je vařena ve vývaru nebo mléce. Základem je tedy velouté, nebo bešamel omáčka.

Nakládání masa do solného nálevu (brining)

Nakládání masa do solného nálevu (brining)

Nakládání masa do solného nálevu je kulinářská technika, která se používá pro libová masa, která mají nízký obsah tuku a při teplených úpravách mají tendenci se vysušovat. Naučíme se jak připravit základní solný nálev a jak do něj maso správně naložit.

Kyselé zálivky (vinaigrette) a dresinky

Kyselé zálivky (vinaigrette) a dresinky

Kyselé zálivky nebo dresinky se používají k ochucování salátů, zeleniny, ryb nebo mořských plodů. V této lekci si vysvětlíme rozdíl mezi kyselou zálivkou a dresinkem a mezi stabilní a nestabilní emulzí a naučíme se jak připravit jejich různé variace.

Vaření zeleniny v páře

Vaření zeleniny v páře

Vaření v páře je ideální kulinářská technika pro přípravu zeleniny, při které v ní zůstane většina nutričních hodnot a zachová si svůj tvar a svěží barvu. Ukážeme si jak připravit zeleninu před vařením a jak ji správně uvařit v páře, abychom ji nerozvařili a zachovala si svou přirozenou barvu.

Porcování a vykosťování drůbeže

Porcování a vykosťování drůbeže

Umění naporcovat a vykostit celé kuře by mělo patřit mezi dovednosti každého kuchaře. V této lekci si ukážeme jak drůbež naporcovat na jednotlivé části jako je prso, stehno a křídlo, ale také jak vykostit například celé kuře pro přípravu rolády.

Moderní technologie - FRIMA multifunkční zařízení (1.část)

Moderní technologie - FRIMA multifunkční zařízení (1.část)

Vaření, opékání, dušení, restování, smažení, fritování, nízkoteplotní úpravy… jednoduše lépe, v jednom přístroji. Vaří až 3x rychleji, dosáhne 200°C za 90 sec a má až o 40% menší spotřebu energie.

Vaření rýže - pilaf metoda

Vaření rýže - pilaf metoda

Vaření rýže pilaf metodou je jednou ze 4 základních metod přípravy rýže, mezi které patří dušení, vaření a risotto metoda. Je vhodná pro přípravu široké škály obilovin, my se ale zaměříme na vaření rýže, která je nejrozšířenější.

Holandská omáčka

Holandská omáčka

Holandská omáčka je jednou z 5 základních omáček, tak zvaných „Mother sauce“. V tomto kurzu se naučíme jak připravit krok po kroku její základní variantu, ale také její různé variace jako je omáčka Maltaise, Mousseline nebo populární Béarnaise omáčka.

Co říkají hobby kuchaři, kteří už se díky KU posunuli dál…

Kulinářské umění mi otevřelo zcela nový svět vaření. Znalosti kulinářských technik povýšilo moje vaření na úplně jinou úroveň a já tak můžu mnohem sebevědoměji popustit uzdu své kreativitě!

TOMÁŠ R.

Díky online video kurzům Kulinářského umění se učím podstatu jednotlivých kulinářských technik a postupů, které mi pomohly zlepšit kvalitu jídel, které si doma vařím.

STANISLAV HLAVA

Pracovní postupy s foto a video návodem a přesné váhy jednotlivých surovin mi pomáhají recept uvařit správně do posledního detailu a pokaždé stejně.

ROMAN S.

Naučil jsem se jak správně připravit šťavnatý steak, jak si k němu uvařit kvalitní omáčku, jak opéct rybu tak, abych ji nevysušil, nebo jak se správně připravuje krémové italské risotto. A témat, která jsou dostupná v Kulinářském umění, a ke kterým jsem se ještě nedostal, je mnohem více.

STANISLAV HLAVA

V čem je Kulinářské umění jiné?


DOSTUPNÉ ONLINE V KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ


KOMPLETNÍ VIDEO KURZY KULINÁŘSKÝCH TECHNIK


NEJVĚTŠÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNA RECEPTŮ OD ŠÉFKUCHAŘŮ


POSTUPY S FOTO A VIDEO NÁVODEM

Jedna cena, neomezený přístup

Roční licence kulinářského umění

1 990 Kč s DPH

Každý další rok už platíte jen 990 Kč.

Co získáte?


800+ minut video kurzů kulinářských technik


70+ kulinářských technik


1000+ Interaktivních kvízových otázek


Největší knihovna digitálních receptů


Recepty připravené šéfkuchaři


Pracovní postupy s foto a video návody


Databáze surovin


Slovník pojmů


Zakoupit licenci

Vyzkoušejte kulinářské umění na 14 dní zdarma. Bez závazků.
Bez platební karty.

Vyzkoušejte zdarma
Preferujete původní verzi KU? Zobrazit ji můžete zde