potrét pana Roitha

Nemusíte být profesionál, abyste jako profík vařili…

Naučte se vařit podle postupů a metod opravdových profesionálů. S KU Knihovnou kulinářských technik a receptů to půjde hravě. Je vaření vaše vášeň? Pak je čas posunout se dál!

Vařte bez kompromisu. Vařte jako profík.

Jste nadšeným kuchařem a svět videokanálů a kuchařek už je vám malý? Naučte se při vaření využívat stejné kulinářské techniiky, jako profesionálové ve světových kuchyních. Kulinářské umění je unikátní projekt, který vás provede kompletní osnovou profesionálního kuchaře. V pohodlí vašeho domova. Přesně ve vašem tempu. Je čas posunout vaše vaření na další stupeň.

Jak posunout vaši vášeň pro vaření na další úroveň

Co se všechno naučíte?

Kompletní osnova profesionálního kuchaře

Vše

Ukázkový

Základy práce s nožem

Vývary

Polévky

Základní omáčky

Jak pracovat s vejci

Jak pracovat se zeleninou a saláty

Rýže, obiloviny a luštěniny

Těstoviny a gnocchi

Jak pracovat s masem

Jak pracovat s drůbeží

Jak pracovat s rybami

Nakládání a marinování

Grilování

Metody vaření - suché teplo

Metody vaření - vlhké teplo

Pečení chleba a pečiva

Moderní technologie

Světlý vývar

Světlý vývar

Žádné vaření od základu se neobejde bez poctivého vývaru. Víte, jak takový vývar připravit, aby byl plný chuti a čirý a jaký je správný poměr kostí a zeleniny k množství vody? Chcete-li znát odpovědi na tyto a další otázky, podívejte se na tento kurz.

Moderní technologie - Konvektomat (2. část)

Moderní technologie - Konvektomat (2. část)

Konvektomat je špičkové multifunkční zařízení umožňující širokou škálu tepelných úprav. V této druhé části se zaměříme na finální úpravy pokrmů jako je prudké opékání a gratinování, udržování pokrmů a tepelné úpravy využívající páru jako je vaření v páře nebo sous-vide.

Vaření rýže - variace risotta

Vaření rýže - variace risotta

Jakmile zvládneme přípravu základního italského risotta, můžeme začít experimentovat s jeho variacemi. Ukážeme si, jak variace risotta připravit z různých omáček, pyré a dalších ingrediencí jako jsou například houby, šafrán, zelenina nebo chřest.

Tmavý vývar

Tmavý vývar

Umění připravit tmavý vývar patří mezi základní dovednosti každého kuchaře. Víte, jaký je rozdíl mezi světlým a tmavým vývarem a jak se liší jejich příprava a použití? Dozvíte se, že je to velmi jednouché a výsledek stojí vždy za trochu úsilí a času.

Dušení masa a klasické české omáčky

Dušení masa a klasické české omáčky

Klasické české omáčky, jako například hovězí svíčková, guláš nebo kuře na paprice patří neodmyslitelně k české gastronomii. Naučíme se jaké kulinářské techniky použít a jak je správně připravit tak, aby se za nás naše babičky nemusely stydět.

Grilování - druhy grilů a metody grilování

Grilování - druhy grilů a metody grilování

Grilování je velmi oblíbená kulinářská technika, která už se dnes nevyužívá jen v létě, ale je populární celý rok. Dnešní grily se svým příslušenstvím umožňují připravovat širokou škálu surovin různými kulinářskými technikami. V této lekci si představíme různé druhy grilů na plyn a dřevěné uhlí.

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku dává obaleným surovinám křupavou texturu, dodatečnou chuť a zachovává je šťavnaté. Naučíme se, jak správně připravit trojobal nebo těstíčko, jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich základní komponenty.

Jak vybrat správný nůž

Jak vybrat správný nůž

Nůž je asi nejdůležitějším nástrojem každého kuchaře. Každý úkon v kuchyni vyžaduje specifický druh nože. Nejdražší nůž neznamená, že bude nejvhodnější právě pro Vás a Vaše potřeby. V této lekci se naučíte, jaký nůž je nejvhodnější na jaký úkon.

Rýže - vaření a dušení

Rýže - vaření a dušení

Rýže je jednou ze základních surovin, která může být připravena čtyřmi základními metodami, mezi které patří dušení, vaření, pilaf a risotto. Každá z těchto metod nabízí velmi rozdílné výsledky v chuti a textuře a každá vyžaduje různé druhy rýže. V této lekci se zaměříme na metodu vaření a dušení.

Rýže - anatomie, zpracování a druhy

Rýže - anatomie, zpracování a druhy

Rýže je jednou ze základních surovin, která se pěstuje na rýžových polích hlavně v Asii a Africe a konzumuje se doslova po celém světě. Její příprava je velmi jednoduchá a v této lekci si ukážeme její anatomii a zpracování včetně základního rozdělení na krátkozrnnou a dlouhozrnnou.

Co říkají hobby kuchaři, kteří už se díky KU posunuli dál…

Kulinářské umění mi otevřelo zcela nový svět vaření. Znalosti kulinářských technik povýšilo moje vaření na úplně jinou úroveň a já tak můžu mnohem sebevědoměji popustit uzdu své kreativitě!

TOMÁŠ R.

Díky online video kurzům Kulinářského umění se učím podstatu jednotlivých kulinářských technik a postupů, které mi pomohly zlepšit kvalitu jídel, které si doma vařím.

STANISLAV HLAVA

Pracovní postupy s foto a video návodem a přesné váhy jednotlivých surovin mi pomáhají recept uvařit správně do posledního detailu a pokaždé stejně.

ROMAN S.

Naučil jsem se jak správně připravit šťavnatý steak, jak si k němu uvařit kvalitní omáčku, jak opéct rybu tak, abych ji nevysušil, nebo jak se správně připravuje krémové italské risotto. A témat, která jsou dostupná v Kulinářském umění, a ke kterým jsem se ještě nedostal, je mnohem více.

STANISLAV HLAVA

V čem je Kulinářské umění jiné?


DOSTUPNÉ ONLINE V KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ


KOMPLETNÍ VIDEO KURZY KULINÁŘSKÝCH TECHNIK


NEJVĚTŠÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNA RECEPTŮ OD ŠÉFKUCHAŘŮ


POSTUPY S FOTO A VIDEO NÁVODEM

Jedna cena, neomezený přístup

Roční licence kulinářského umění

1 990 Kč s DPH

Každý další rok už platíte jen 990 Kč.

Co získáte?


800+ minut video kurzů kulinářských technik


70+ kulinářských technik


1000+ Interaktivních kvízových otázek


Největší knihovna digitálních receptů


Recepty připravené šéfkuchaři


Pracovní postupy s foto a video návody


Databáze surovin


Slovník pojmů


Zakoupit licenci

Vyzkoušejte kulinářské umění na 14 dní zdarma. Bez závazků.
Bez platební karty.

Vyzkoušejte zdarma
Preferujete původní verzi KU? Zobrazit ji můžete zde